7 października – Marsz Antyfaszystowski w Oświęcimiu

W sobotę 7 października małopolskie organizacje i partie opozycyjne: zapraszają na Marsz Antyfaszystowski w Oświęcimiu. Nasze poprzednie wydarzenie zostało odwołane w związku z sytuacją powodziową w rejonie Oświęcimia. Tym razem mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać.

Marsz nawiązuje do wydarzenia z 26 sierpnia, kiedy podczas happeningu, „Jezus też był uchodźcą”, w trakcie odczytywania wiersza Warsan Shire, która opisuje okrucieństwa wojny w swoim kraju, kilkunastu młodych ludzi ubranych na czarno z opaskami ONR oraz kibiców zaatakowało osoby uczestniczące w happeningu. W ludzi, trzymających tablice z hasłami przeciw ksenofobii i rasizmowi, zostały rzucone petardy hukowe i dymne oraz jajka. Jedno z nich uderzyło w tablice. Na szczęście nikt nie został ranny.
Relacja wideo:
https://www.instagram.com/p/BYREMCggDGx/?taken-by=faktyoswiecim

Marsz współorganizują: KOD Małopolska, Platforma Obywatelska, Razem, .Nowoczesna, SLD, Partia Zieloni, (S)Prawa Kobiet, Queerowy Maj, Równość.org, Krakowski Klub Obywatelski, Front Młodych, Instytut Monteskiusza, Przegląd Demokratyczny, Unia Europejskich Demokratów

KOD Małopolska organizuje autokary z Krakowa. Wyjazd o 13:00 (Cracovia). Cena przejazdu 24 zł. KONTAKT: 795825103
Po marszu w Oświęcimiu autokary przejadą do Wadowic, gdzie o 19:30 zaprezentujemy happenig „Jezus też był uchodźcą”. Powrót do Krakowa ok. 22:00.

Osoby z Podhala, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu mogą się zgłaszać do Zarządu KOD Podhale (tel. 509487349, e-mail: zarzad@kodpodhale.pl). Postaramy się zorganizować wspólny transport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud