KOD 2.0 – List do Członków i Sympatyków KOD na Podhalu

Drogie Koderki, drodzy Koderzy,

Komitet Obrony Demokracji od momentu swojego powołania wyraża swoją niezgodę na zniszczenie polskiej demokracji, na wypchnięcie  Polski ze struktur Unii Europejskiej, na wprowadzenie rządów autorytarnych i standardów białoruskich w polityce zewnętrznej i wewnętrznej. Funkcjonowanie naszego stowarzyszenia z każdym tygodniem staje się coraz bardziej konieczne, gdyż destrukcyjne działania obecnie sprawujących władzę nie tylko nie słabną, ale obejmują kolejne obszary naszego życia. Działaniom tym towarzyszy niespotykany w krajach demokratycznych brutalny, propagandowy atak rządowych mediów na wszystkie instytucje i osoby pozostające w opozycji wobec rządzących.

Nie trzeba nikogo odpowiedzialnego przekonywać, że w Polsce dzieje obecnie wiele zła i że temu złu trzeba się przeciwstawiać. I ta właśnie motywacja zdecydowała o tym, że staliśmy  się Koderami. Jednak wraz z upływem czasu wielu z nas odsunęło się od stowarzyszenia. Źródłem tego dystansu i rozczarowania są zapewne medialne doniesienia o konfliktach i niejasnościach finansowych związanych z osobą Mateusza Kijowskiego. Jednak Komitet Obrony Demokracji to nie jego zarząd główny, ale my, którzy się nie godzimy z polityką obecnego rządu, z łamaniem prawa i konstytucji przez parlament i prezydenta, to my, którzy w  Zakopanem, Nowym Targu, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie i we wszystkich innych miejscach w Polsce mamy potrzebę i odwagę manifestować swój sprzeciw. I są  nas tysiące.

Jesteśmy przekonani, że wybory nowego zarządu zakończą niechlubne spory i konflikty, że KOD wyjdzie z nich wzmocniony i zjednoczony. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy zwątpili, którzy czują się rozczarowani i zawiedzeni, aby ponownie włączyli się w naszą działalność. Komitet Obrony Demokracji może w ciągu kilku najbliższych miesięcy stać się organizacją bardziej sprawną i bardziej transparentną, a nie możemy liczyć, że w najbliższym czasie zmienią się cele i metody sprawowania władzy przez PiS. Dlatego jesteście potrzebni, dlatego liczymy na Waszą wolę zmian w Polsce, na Wasze pomysły, na Waszą aktywność, na Wasz udział w działaniach KOD-u i całej demokratycznej  opozycji w Polsce.

Zarząd KOD Podhale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.