List otwarty do Samorządowców Podhala

Szanowne Panie i Szanowni Panowie Radni wszystkich rad wiejskich, gminnych, miejskich i powiatowych, Szanowne Panie i Szanowni Panowie pełniący funkcje sołtysów, wójtów, burmistrzów i starostów,

zwracamy się do Was z gorącą prośbą, aby na lokalne uroczystości, na wszelkie imprezy o charakterze patriotycznym, kulturalnym lub społecznym nie zapraszać i nie honorować w ich trakcie Pani Poseł Anny Paluch, Pana Posła Edwarda Siarki i Pana Senatora Jana Hamerskiego, gdyż osoby te sprzeniewierzyły się składanemu ślubowaniu, są współodpowiedzialne za upadek obyczajów w polskim parlamencie oraz za zastąpienie dialogu politycznego i społecznego wojenną retoryką, w której polityczni przeciwnicy i oponenci nazywani są między innymi wrogami ojczyzny i zdrajcami.

Inaugurując każdą swoją kadencję Posłowie i Senatorowie RP składają przysięgę o następującej treści: Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej (art. 104 ust. 2 Konstytucji).

Pani Poseł Anna Paluch, Pan Poseł Edward Siarka i Pan Senator Jan Hamerski przyczynili się swoimi głosami do upolitycznienia i faktycznego zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz głosowali za przyjęciem projektów ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądowniczej, które w swojej istocie są sprzeczne z konstytucyjnym podziałem władzy w Polsce!

Parlamentarzyści z Podhala nie sprzeciwiali się także podporządkowaniu prokuratury ministrowi sprawiedliwości, nie niepokoi ich niszczenie Białowieży, nie zatrważają ich niszczące armię działania ministra Macierewicza, nie zawstydzają ich kompromitujące działania polskich dyplomatów! Nie dostrzegają także niebezpieczeństwa w coraz butniejszym wkraczaniu do przestrzeni publicznej ugrupowań politycznych o skrajnych, nacjonalistycznych poglądach.

Parlamentarzyści z Podhala swoimi głosami poparli także likwidację gimnazjów i destrukcję całego systemu oświaty oraz odrzucili społeczny wniosek o referendum w tej sprawie, który był poparty przez ponad 900 tysięcy obywateli!

Pani Poseł Anna Paluch i Pan Poseł Edward Siarka są również odpowiedzialni za narastającą agresję wystąpień sejmowych. Ich brak reakcji na agresywną i wulgarną często retorykę poseł Pawłowicz, ich brak reakcji na zdziczenie posła Tarczyńskiego, który w trakcie obrad Sejmu szczeka lub wyrywa posłankom opozycji telefony z rąk, jest formą przyzwolenia na takie zachowania, jest formą ich akceptacji. Szczególnym świadectwem moralnego upadku posłów Prawa i Sprawiedliwości jest ich reakcja na pamiętne wystąpienie posła Kaczyńskiego „poza trybem”. To zasmucające, żenujące i zawstydzające wydarzenie nie tylko nie spotkało się z krytyką posłanek i posłów PiS-u, ale wzbudziło ich bezgraniczny entuzjazm, ich euforyczną radość oraz długą owację na stojąco!

Pan Senator Jan Hamerski nie zdobył się na słowa krytyki wobec Sanatora Bonkowskiego, który protestujących w obronie niezawisłości sądów nazwał „bolszewickimi upiorami” i „ubeckimi wdowami” a sądy określił mianem „ostatniego bastionu bolszewizmu”. W głosowaniu za faktycznym podporządkowaniem sądów ministrowi Ziobrze nie przeszkadzał Panu Senatorowi fakt, że za takim niekonstytucyjnym rozwiązaniem głosował także Senator Bonkowski właśnie, który miał w przeszłości poważne problemy z prawem i Senator Bierecki, który w krótkim czasie stał się multimilionerem a na założone przez niego i upadające SKOKI zapłaciliśmy już z publicznej kasy ponad 5 miliardów złotych. Nic nie znaczyły dla Senatora Hamerskiego apele Senatorów Borusewicza i Rulewskiego, którzy wiele lat spędzili w więzieniach tylko dlatego, że skazywali ich sędziowie zawiśli, sędziowie bezpośrednio podlegli politykom sprawującym władzę!

Wszyscy podhalańscy parlamentarzyści swoje kariery zawdzięczają zmianom, jakie dokonały się w Polsce po roku 1989, wszyscy zawdzięczają swoją obecną pozycję demokracji, konstytucyjnemu porządkowi oraz wolnym i uczciwym wyborom, dlatego nie możemy się dzisiaj godzić na ich udział w niszczeniu wielkiego dorobku Polski i Polaków, który się dokonał w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Nie możemy się godzić na sprzeniewierzanie się Konstytucji, na rujnowanie trójpodziału władzy, na ośmieszanie Polski w świecie, na skłócanie nas z sąsiadami i podporządkowywanie wszystkich sfer naszego życia woli jednej partii (lub nawet jednego człowieka).

Zarząd KOD Podhale

Jedna myśl na temat “List otwarty do Samorządowców Podhala”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.