Protest na Krupówkach 16 lipca 2017

16 lipca przy oczku wodnym na zakopiańskich Krupówkach odbyła się pikieta w obronie niezależności sądów zorganizowana przez KOD Podhale. Główne hasło tego obywatelskiego zgromadzenia brzmiało: To nie koniec! Powstrzymamy zamach stanu i miało na celu przypomnieć mieszkańcom Zakopanego i goszczącym w nim turystom o niszczenia porządku konstytucyjnego w Polsce oraz o konieczności obrony demokracji, trójpodziału władzy i praw obywatelskich przed dyktatorskimi działaniami i planami rządzącej obecnie partii

Oburzające projekty zmian dotyczące funkcjonowania Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądowniczej, których jedynym celem jest całkowite podporządkowanie sądownictwa władzy wykonawczej budzą najgłębszy niepokój nie tylko pośród prawników. Obywatele świadomi swoich praw, ceniący demokrację i ład konstytucyjny nie godzą się na działania Prawa i Sprawiedliwości, których celem jest podporządkowanie sobie wszystkich struktur i instytucji w Polsce.

Organizatorzy pikiety odczytali zgromadzonym Apel w obronie niezależnego sądownictwa, którego autorem jest wybitny prawnik profesor Ferdynand Zoll oraz rozdali na Krupówkach około 200 ulotek informujących o zagrożeniach płynących z podporządkowania sądów ministrowi Ziobrze i wszystkim kolejnym ministrom sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.