Zawieszamy protest w obronie sądów

Zarząd KOD Podhale w porozumieniu z Zarządem KOD Małopolska podjął decyzję o zawieszeniu protestów prowadzonych bez przerwy od 19 lipca pod sądami rejonowymi w Nowym Targu i Zakopanem. Analiza sytuacji politycznej wskazuje, że PiS nie zdoła w krótkim czasie podjąć żadnych wrogich wobec demokracji i praworządności kroków. Byłoby to zresztą działanie nieracjonalne z powodu silnej mobilizacji społecznej i skazane z góry na fiasko wobec wyraźnie zdecydowanej postawy prezydenta Dudy i jego środowiska.

W związku z powyższym stanowiskiem protesty, które odbyły się w Nowym Targu i Zakopanem w dniu wczorajszym zakończyły tę rundę starcia z dyktaturą. Wszyscy mamy poczucie głębokiej satysfakcji z odniesionego  zwycięstwa. Musimy jednak pamiętać, że zagrożenie nadal istnieje i podchodzić z dużą dozą nieufności do działań Andrzeja Dudy, który niejednokrotnie w przeszłości łamał konstytucję. Dlatego apelujemy o zachowanie mobilizacji i czujności obywatelskiej. Będziemy stale patrzeć władzy na ręce i w razie konieczności zwrócimy się do Państwa o ponowne wyjście na ulice w obronie naszej wolności. Aby pozostawać z nami w kontakcie prosimy o udostępnienie swoich danych kontaktowych pod tym adresem. Zostaną one użyte jedynie w wypadku nagłej potrzeby zwołania zgromadzeń.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wspierali nasz protest na Podhalu. W szczególności odwiedzającym nas gościom z całej Polski, w tym Pani prof. Jolancie Antas, Pani Marii Nurowskiej oraz Panu posłowi Rafałowi Trzaskowskiemu. Panu Michałowi Strzeleckiemu serdecznie dziękujemy za sporządzenie dokumentacji wideo naszych protestów. Wszystkim organizatorom protestów Zarząd KOD Podhale składa wyrazy uznania za wytrwałość, pomysłowość i determinację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.