Zło zostało napiętnowane

Po pamiętnych wydarzeniach w Sejmie  (16 grudnia 2016) oraz po kuriozalnym nazwaniu protestu posłów opozycji puczem, zorganizowany został na Krupówkach „Wielki pucz kanapkowy”, którego celem było wyrażenie naszego poparcia dla protestujących oraz obnażenie śmieszności obecnie rządzących.  W trakcie tego happeningu członkowie  ONR Podhale brutalnie wyrwali z rąk naszej koleżanki baner i w popłochu uciekli. Tym  kompromitującym pokazem agresji i głupoty jego sprawcy pochwalili się na swojej stronie internetowej, gdzie dodatkowo przyznali się z dumą, że ukradziony baner został rytualnie spalony.

Ten chuligański wybryk znalazł swój finał w Sądzie Okręgowym w Krakowie (wyrok z dnia 25.07. 2017 – sygnatura  akt: II W 471/17), który orzekł wobec  Piotra Chmielowskiego karę  grzywny (300 zł.), nakazał mu pokryć koszty procesu (80 zł.) oraz wyrównać szkody, czyli zapłacić za zniszczony baner (338,50 gr.).

Nie wiem, czy wyciągnięcie z własnego portfela zasądzonej kwoty jest dla tego młodego człowieka wystarczająco dotkliwe, jednak cieszy, że nie dopatrzono się w tej sprawie tzw.  małej szkodliwości i jej nie umorzono. Wyrok ten jest szczególnie istotny w sytuacji, gdy  skrajnie prawicowe ugrupowania znajdują poparcie wśród obecnie rządzących, gdy  ich często sprzeczne z prawem zachowania są  lekceważone lub nawet  akceptowane polityków PiS-u.

Jedna myśl na temat “Zło zostało napiętnowane”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud